Потрібні менеджери з продажу. Віддалено. Купимо цікаві замовлення! +38 (067) 445-27-40
+38 095 308-37-82 +38 067 445-27-40 з 9:00 до 21:00
без вихідних
UA | RU
Увага! Діють знижки та спеціальні пропозиції для великих замовників. Беремося за нестандартні проекти. Телефонуйте, домовимось!
статті

Основні питання щодо каркасного будівництва. Розгорнуті відповіді

1.1 Як довго простоїть каркасний будинок?

Різні джерела дають різні цифри. Різниця коливається в межах від 30 до 100 років та більше. Перша цифра навіть дещо лякає. Але якщо будувати "халтуру", то будинок так і простоїть, а якщо совість - то на віки. Коштують у Європі каркасні будинки сотні років. Основа будинку – каркас. І те, наскільки надійно він зібраний, просушений та захищений у процесі підготовки вплине на термін служби.

Довговічність самої будівлі не меншою мірою залежить від терміну експлуатації утеплювачів, внутрішніх інженерних систем (труб, систем опалення та ін.), морального старіння, нарешті! Термін до капремонту будинку, як будь-який інший системи, визначається мінімальною довговічністю його основних елементів, тобто. оцінювати його треба "по вузькому місці". Так що років через 30-50 і в каркасному, і в цегляному будинку, в утеплених зовні або зсередини стінах, доведеться цей самий утеплювач міняти - та ось тільки для його заміни в цегляному будинку доведеться розбирати будинок, точніше ламати, а як інакше утеплювач добути з цегляної кладки чи зовнішньої фасадної порожнини? А в каркасному будинку заміну утеплювача (а також труб, електропроводки, венткоробів, пошкоджених конструкційних елементів) можна провести просто, дешево та швидко: відкрутити шурупи, зняти гіпсокартон, витягнути старий утеплювач (трубу, дріт та ін.), вставити новий, закрутити саморізи. І все! Причому це можна зробити самому, без залучення будівельників, не виселятися на невизначений час з дому. Саме так і відбувається в Північній Америці – там досі люди живуть у каркасних будинках, збудованих на початку 1700-х років – обшивку, покрівлю та утеплювач вже не раз замінили, а каркас – те саме!

1.2 Чи підлягає будинок гниття?

Багато лякає потенційна схильність деревини до гниття. Проблема - очевидна, рішення - зрозуміло: що менше вологи в деревині, то краще. Правильний монтаж облицювальних матеріалів захистить каркас від довкілля.

1.3 Як вирішити проблему кріплення полиць до стіни?

Стіни каркасного будинку, з внутрішньої сторони, виконують із гіпсокартонних листів, цей матеріал не горить, дозволяє умільцям робити цікаві елементи інтер'єру, але тендітний. Тому рекомендуємо в місцях, де планується монтаж важких навісних елементів, влаштувати додаткові планки жорсткості, а для монтажу легень використовувати спеціальні кріплення для гіпсокартону.

1.4 Якщо всі комунікації заховані в стінах, то як проводити їх ремонт чи заміну?

Для обслуговування або проведення ремонту комунікацій достатньо відкрутити гіпсокартон, необхідну роботу та прикрутити назад. У порівнянні з цегляними будинками цей процес займає набагато менше праці та часу.

1.5 Чи є екологічний каркасний будинок?

Зараз багато хто стурбований бажанням жити в екологічно чистих будинках. Екологічність каркасного вдома залежить від матеріалів, які будуть використовуватися для декорування та утеплення будівлі. Використовуючи синтетичні матеріали, можна не досягти бажаного результату. Хоча нас і можуть запевняти у безпеці матеріалу, але вважається, що натуральне краще (але дорожче). Ви вирішуєте, використання яких матеріалів посильне Вам. Хоча в і в цегляному, і в дерев'яному будинку - застосовуються утеплювачі, а екологічність насамперед залежить саме від них...

1.6 Гарна в каркасному будинку шумо-, вібро- та звукоізоляція?

Багато хто стурбований саме цим аспектом. Почнемо з того, що в каркасному будинку можна зробити гарну ізоляцію. Питання залишається за бажанням, часом та фінансами. Питання шумо- та віброізоляції знімаються відпрацьованими конструкційними (наприклад, пристрій "плаваючої" підлоги на основі шумоізоляції перегородок з двошаровою обшивкою гіпсокартоном та ін.) і планувальними рішеннями (рознесенням шумної та спальної зони, їх поділ вбудованими шафами, гардеробними кімнатами) Основні проблеми зі звукоізоляцією виникають тоді, коли будівельники або замовники вирішують заощадити на звукоізоляції внутрішніх перегородок і перекриттів. порожні приміщення?

1.7 Як впливає низька теплоємність каркасних стін на опалення будинку?

Багато наших співвітчизників бентежить фактор "низької теплоємності стін" порівняно з кам'яними або брусовими будинками. Чи це так погано насправді? Давайте розумітися. Навіщо виробляти та "заганяти" всередину теплового контуру кам'яного або брусового будинку таке недешеве тепло? - Адже більша його частина буде розсіяна (рано чи пізно, як і зовнішня та внутрішня теплоізоляція не панацея) у зовнішнє середовище. Адже сам по собі кам'яний будинок як теплоакумулятор має значно менший ККД (у рази як мінімум), ніж спеціалізовані опалювальні прилади (ті ж цегляні печі, стіни тромбу, гравійно-піщані теплоакумулятори, наприклад). Або для цього, слід встановлювати опалювальну систему підвищеної (порівняно зі схожим каркасним будинком) потужності, а потім ще й переплачувати за опалення? Це ми так будинок гріємо, щоби йому холодно не було? ... А як же людина та її потреби?

Слідство - холодна кам'яна стіна може "обігріти випромінюванням" лише предмети, що мають ще нижчу температуру! А ось людину стіна кам'яного будинку не зможе обігріти – закони фізики: температура тіла 36,6 градусів, а внутрішньої поверхні стіни в нормальних умовах – лише 18! -> Є теплоємна стіна (стеля, підлога) подібно до "енергетичного вампіра", висмоктує з вас тепло. колектори, теплові акумулятори та ін.) та/або в особливих ("сонячних", "пасивних" тощо) будинках, спеціально призначених для уловлювання сонячного тепла.

Далі "Питання на засипку": тоді як пояснити документально підтверджені численні факти, після вимкнення опалення в каркасному будинку навіть при сильних морозах температура за 1-2 доби опускається не більше ніж на 2-5 градусів, тоді як кам'яний будинок "вимерзне" за кілька годин? (Тобто чим каркасний будинок при відключенні опалення не вимерзає за кілька годин, не маючи великих запасів тепла в будівельних конструкціях? Одна з головних причин – внутрішня теплоємність будівлі мінімальна, і після відключення опалення більша частина тепла вже знаходиться всередині теплового контуру будівлі , не "втікає безглуздо" від "гарячої" людини, теплого повітря та розігрітих опалювальних та побутових приладів (радіатори, печі, електролампи, грати випарників холодильників, ТБ тощо) углиб будівельних конструкцій, а залишається всередині приміщень (адже каркасні стіни не накопичують тепло).

Крім того, не забуваємо, що людина сама виділяє тепло (116 Ватт при кімнатній. Відключено на ніч опалення - заощадить паливо. Проте, витрати на енергоресурси навряд чи від цього зменшуватимуться, бо вранці потрібно нагріти повітря та стіни, що охолонули за ніч). спальні, що призведе до додаткової витрати тепла.У будинках, які мають конструкції малої теплоємності, при відключенні опалення на ніч можна заощадити невелику кількість енергії. Уранці ж віддане нею тепло вона буде знову поповнювати. Так що знижувати температуру на ніч не варто...”. швидше, ніж внутрішня віддавати тепло кімнаті, предметам, тобто, говорячи про "теплі стіни", ми говоримо не про опалення як таке, а лише про знижку. ні тепловтрат.

Причому, на відміну від каркасної, кам'яна стіна то мінімальне тепло, що виділяється людиною і збережене в предметах інтер'єру або отримане коротким зимовим днем ​​у вигляді сонячного випромінювання, "проковтне і не помітить" - а як інакше, вона така теплоємна і любить запасатися десятками та сотнями кДж.

Тому і тепловий дискомфорт у кам'яному будинку зазвичай настає раніше, навіть при однаковій з каркасною температурі внутрішнього повітря, - тому що стіна "холодніша" і постійно "викачує" все тепло з приміщення і людей. При відключенні опалення кам'яний будинок починає виділяти частину акумульованого в будівельних конструкціях тепла - тут у нього дійсно є перевага перед каркасним.

Так природно інтегрується середня внутрішня температура в будинку при незмінній потужності опалювальних приладів - збільшені вночі тепловтрати компенсуються тепловіддачею від кам'яної стіни. Однак цей процес триває всього кілька годин (швидко прийняв-швидко віддав), і сам будинок - не найдосконаліший теплоакумулятор. Сподіватися на "теплі" внутрішні стіни теж особливо не варто - адже вони не в повітрі висять, отже, мають конструктивний зв'язок із холоднішими зовнішніми огорожами (стінами, перекриттями, покрівлею, фундаментом) - тому тепло бігтиме до них. Після цього кам'яна будівля з кожною годиною починає невблаганно перетворюватися на "морозильник", безжально викачуючи те небагато тепло, що отримується від допоміжних опалювальних, освітлювальних, побутових приладів, а також безпосередньо з людського тіла або через вікна від Сонця.

Крім того, потрібно кілька днів і підвищена витрата палива (адже теплоємні стіни запасатимуться тепловою енергією - а вони дуже ненажерливі) для відновлення нормальної температури. Особливо важливо те, що стіни в каркасному будинку залишатимуться теплішими, ніж у таких умовах кам'яні. Каркасні конструкції не з таким ентузіазмом викачуватимуть тепло з "гарячої" людини, відповідно, втрати тіла через випромінювання будуть істотно менше. Саме низька теплоємність каркасного будинку дозволяє зменшити витрати на опалення в 2-3 рази!

2 Які плюси каркасного домобудівництва?

2.1 Різні архітектурні рішення

2.2 Доступність та популярність технології

2.3 Низька трудомісткість зведення (можливість зведення своїми силами)

2.4 Короткий будівельний цикл. Період від надання ескізного проекту до здачі будинку складає від 1 до 4 місяців. Це важлива перевага для реалізації комерційних проектів у галузі нерухомості.

2.5 Різні варіанти обробки фасадів та інтер'єрів Є можливість використовувати як зовнішнє оздоблення практично будь-який матеріал: облицювальну цеглу, оздоблювальний камінь, штукатурку, дерев'яну вагонку, сайдинг і т.д.. Можна комбінувати оздоблювальні матеріали. Наприклад: цегла і вагонка, штукатурка і вагонка і т.д.. Останнім часом все більшої популярності набуває зовнішнє оздоблення, що імітує брусовий будинок, так званий "Block-House". Стіни всередині будівлі облицьовуються гіпсокартоном або дерев'яною вагонкою.

2.6 Можливість застосування будь-якого типу покрівлі Форми даху виконуються з дерев'яних кроквяних конструкцій з наступним пристроєм відповідних шарів тепло-, паро-, гідроізоляції та покриттям покрівельним матеріалом.

2.7 Полегшений фундамент Зовнішні та внутрішні стіни, виконані за цією технологією, у кілька разів легші за традиційні (цегляні). Це дозволяє їх монтувати на більш легкі та менш заглиблені фундаменти, економічно за витратами на матеріали та роботу. Прикладом можуть бути стовпчасті або стрічкові фундаменти. Все залежить від рівня ґрунтових вод та типу ґрунту.

2.8 Низька вартість будівель. Каркасне будівництво - дешева будівельна технологія.

2.9 Можливість ведення робіт у зимовий період

2.10 Прекрасне енергозбереження Каркасно-щитові сучасні будівлі не поступаються, а також мають кращі енергозберігаючі властивості, ніж цегляні, газобетонні або рубані. Підвищені енергозберігаючі властивості каркасних будинків дозволяють встановлювати в них менш потужні системи опалення, які відповідно споживатимуть менше палива.

2.11 Немає необхідності у використанні підйомних механізмів. У процесі будівництва не потрібно важкого підйомного обладнання, оскільки частини каркасу мають невеликі розміри та вагу, це дозволить зберегти на ділянці існуючу рослинність та ландшафт, що мінімізує трудовитрати. Будівельні роботи можна проводити навіть за відсутності хороших під'їзних доріг та в будь-якому місці.

2.12 Відсутність усадки. Будинки, наприклад, з колоди, бруса, цегли, газоселікату, шлакоблоків вимагають річної усадки перед початком оздоблювальних робіт, додаткового вирівнювання стін та додаткового утеплення. Це означає, що вселитись у такий будинок Ви зможете майже через два роки після початку будівництва. У каркасний будинок можна вселятися одразу після завершення будівництва.

2.13 Легкість оздоблювальних робіт Цегляні будинки, при використанні традиційної штукатурки, не дають ідеально рівної поверхні стін, стель, тому використання гіпсокартону вимагає вирівнювального каркаса і відповідно веде до додаткових витрат. У каркасному будинку поверхня стін, підлог, стель виходить ідеальною через застосування каліброваної деревини в конструкції будинку. Ідеальними виходять кути стиків стіна-підлога та стіна-стеля.

2.14 Каркасний будинок дає можливість приховати всі комунікації всередині стін. Каркасний будинок дає можливість приховати всі комунікації під обшивку, і безпечно, і зручно: будь-якої миті їх можна перенести з мінімальними витратами часу та сил. По поверхні стін не проходитимуть дроти та труби.2.15 Мобільність. Якщо раптом у процесі будівництва зміниться завдання або в процесі експлуатації будинку господар вирішить змінити існуючі інженерні мережі, це не викликає серйозних проблем.

2.16 Висока сейсмічність. На відміну від кам'яних будинків, каркасні будинки здатні переносити навантаження до 9 балів. У Японії популярним є саме цей вид будинку. Але якщо будинок таки звалиться - то під залишками каркасно-панельного будинку, 1 кв. метр стіни якого важить від 25 до 60 кг, вцілітиме набагато більше шансів, ніж під 3-5 тонними залізобетонними плитами.

2.17 Величезна кількість циклів заморожування-розморожування. На відміну від будинків із цегли або тих чи інших різновидів бетонних блоків, каркасні будинки не вимагають постійного обов'язкового опалення в зимовий період.

2.18 Швидкий прогрів приміщень постійні каркасні будинки, що не опалюються, при включенні опалення швидко прогріваються, набагато швидше кам'яних і дерев'яних конструкцій.

2.19 монтаж у будь-яку пору року під час зведення каркасу на майданчику виготовляють лише "сухі" будівельні роботи.

2.20 Естетична повноцінність. Технологія каркасного будівництва дозволяє без значних фінансових вкладень надати котеджу зовні та зсередини будь-яку (аж до найвишуканішої) архітектурну форму, реалізувати найсміливіші ідеї архітектора та дизайнера. Причому облицювання каркасного будинку можна виконати таким чином, що він не відрізнятиметься на вигляд від обробки будівлі, побудованої з цегли або, наприклад, з цільних колод. І якщо говорити про архітектурні та естетичні можливості різних технологій заміського домобудівництва, то це далеко не єдина перевага будівель каркасного типу.

2.21 Підходить для різних геологічних та кліматичних умов. Каркасник може бути зведений на схилі пагорба або будь-яких інших нерівних ділянках. Визначальним фактором для різних кліматичних умов є товщина утеплювача.

© 2008-2020 Будівництво, продаж, доставка блок контейнерів, побутівок, вагончиків, дачних будиночків у Києві та по Україні

Адреса: Київська область, м. Київ, вул. Іллінська, 12

При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання є обов'язковим.

Підтримка сайту