Потрібні менеджери з продажу. Віддалено. Купимо цікаві замовлення! +38 (067) 445-27-40
+38 095 308-37-82 +38 067 445-27-40 з 9:00 до 21:00
без вихідних
UA | RU
Увага! Швидко збудуємо будь-яке житло для ваших робітників, персоналу, офісу. Телефонуйте, домовимось!
статті

Каркасні будівлі: конструктор мрії!

Щоденна міська метушня, необхідність повноцінного відпочинку, любов до комфорту, бажання сподобатися коханим і навіть забаганка потішити власне "его" - фактори, які найчастіше змушують справжніх чоловіків задуматися про затишний будинок-фортецю! І якщо посадити дерево або навіть виростити сина, виглядає більш-менш реально і це, як правило, лише питання часу, то з будинком все набагато серйозніше!

Приймаючи рішення будувати будинок самостійно, треба розуміти всю складність та непередбачуваність такого заходу, який зазвичай затягується на роки. Крім того, така "іграшка" не з дешевих, і вимог до неї вистачає: екологічність, міцність, економічність...

Поки що не передумали? Наша компания пропонує цікавий та сучасний приклад якісного будівництва, який, сподіваємося, вже найближчим часом допоможе реалізувати ваші мрії. >

Сучасний збірний каркасний або канадський будинок - щось середнє між дерев'яним та цегляним за всіма параметрами, 1 може стати справжньою архітектурною родзинкою, насолоджуватися якою будуть кілька поколінь. У ньому тепло, затишно, комфортно та найголовніше, безпечно, адже тут зібрані всі новітні досягнення як при виборі матеріалу, так і технологічних рішеннях. У той же час коштує такий будинок порівняно дешево, тому не дивно, що каркасне домобудування переживає зараз справжній "бум" - більшість прогресивних країн переходити на будівництво за каркасною технологією: Японія, США, Канада, Чехія, Німеччина, скандинавські держави. Україна теж потроху намагається дегустувати смак цієї привабливої ​​страви…

За розрахунками відомої канадської будівельної компанії, термін служби каркасних будинків становить 150 років. Вони чудово поєднуються міцність і еластичність, що дозволяє їм бути сейсмостійкими і дуже довговічними3.

Будівництво каркасних будинків дозволяє будувати як великі котеджі, так і недорогі заміські будинки, будь-якого ступеня складності, що перевершують за багатьма параметрами цегляні будинки, особливо за теплопровідністю, при цьому їх зовнішній вигляд і внутрішнє планування практично нічим не обмежені.

Цікавий факт: у 80-х роках у Японії тільки починали будуватися перші канадські будинки та консервативне населення неохоче їх використало. Однак, після сильного землетрусу в Кіото, саме вони не піддалися руйнуванню, довівши міцність конструкції та безпеку для мешканців. З того часу понад 75% населення Японії віддають перевагу каркасному житлу.

Будинки, побудовані за канадською технологією, мають низьку собівартість. Середня ціна будівництва будинку "під ключ" за такою технологією розраховується з розрахунку 300-400 $ за м2.5 У стандартну комплектацію будинку входить: комплект будинку з монтажем, фундамент, димар, дах з металочерепиці, монтаж віконних та дверних систем, зовнішнє оздоблення. Орієнтовна вартість готового будинку "під ключ" з підведенням усіх комунікацій загальною площею 100 м2 коштуватиме 40 000 $.

Каркасний будинок включає кілька методів будівництва, цікаві технології та безліч матеріалів, а поєднує їх одне - наявність каркасу. Саме від того, наскільки надійно він зібраний, просушений6 і захищений у процесі підготовки, залежить термін його служби. Довговічність самої будівлі не меншою мірою залежить від терміну експлуатації утеплювачів, внутрішніх інженерних систем (труб, систем опалення) і навіть від морального старіння! Через 30-50 років і в каркасному, і в цегляному будинку, в утеплених зовні або зсередини стінах, доведеться міняти цей утеплювач. У каркасному будинку, на відміну від цегляного, таку заміну утеплювача (а також труб, електропроводки, пошкоджених конструкційних елементів) можна провести просто, дешево і швидко: відкрутити шурупи, зняти гіпсокартон, витягнути старий утеплювач (трубу, провід), вставити новий, закрутити шурупи ... Причому це можна зробити самому!

Екологічність каркасного будинку залежить від матеріалів, які будуть використовуватися для декорування та утеплення будівлі: використовуючи синтетичні матеріали можна не досягти бажаного результату.

Конструктивна схема каркасу варіюється в залежності від технології, але загалом є жорсткою стільниковою структурою. У сучасному будівництві застосовуються їх два основні типи: дерев'яні та металеві.

Головні переваги дерева - доступність, простота обробки, низька теплопровідність, мала вага. Основні недоліки: воно легкозаймисте і руйнується під впливом кліматичних та біологічних факторів, проте сучасні засоби захисту дозволяють зводити їх до мінімуму.

Металевий каркас виготовляється на основі легких сталевих тонкостінних конструкцій (ЛСТК). Як напівфабрикат для стінового каркаса застосовуються сталеві оцинковані перфоровані профілі різної конфігурації завтовшки 0,7-2 мм. Профілі з'єднуються за допомогою гвинтів-"саморізів" або заклепок, без застосування зварювальних робіт. В іншому начинка "шарованого пирога" вдома або з дерев'яним або металевим каркасом практично ідентичні. Для захисту каркасу від вологи та вітрового натиску до нього кріпиться спеціальна мембрана - будинок стає "дихаючим" .7

Зовнішнє облицювання фасаду будинку може бути різним: фарбування, сайдинг, плитка, фасадна штукатурка, цегла, теплоізолюючі панелі або штучний камінь.

Як кажуть, дешево та сердито. Не дивно, що основними перевагами сучасного каркасного будинку визнано надійність, простоту конструкції, швидкість зведення. Сьогодні актуальними параметрами такого будівництва стали:

1. Низька вартість завдяки використанню сучасних теплоізоляційних матеріалів та легкості конструкції (такі будинки в 5-б разів легші за цегляні), що дозволяє застосовувати більш економічні типи фундаменту. Вага середнього каркасного будинку площею 150 м2 становить близько 30 тонн.

2. Висока енергоефективність при експлуатації - індивідуально розраховуються товщина стін та система утеплення, яка забезпечує збереження тепла. Для задоволення вимог нових будівельних норм щодо теплозбереження товщина стіни з цегли повинна бути не менше 1,9 м, що є абсурдним та економічно недоцільним. Стіна каркасного будинку, при середній товщині 200 мм, повністю задовольняє і навіть перевищує їх, а витрати на опалення тут у дев'ять разів нижчі, ніж у традиційних багатоповерхівках. Крім того, каркасні дерев'яні будинки не потрібно цілий рік опалювати, як, наприклад, цегляні або газобетонні. Навіть у морози зниження температури у квартирі, при вимиканні опалення в будинку, становить лише 2°С на добу.

Перелічити весь позитив каркасного будівництва завдання невдячне, тому ми назвемо лише кілька вигідних характеристик:

  • Можливість зведення будь-якої пори року.
  • Високі темпи будівництва (3-6 місяців). Період від подачі ескізного проекту до здачі будинку становить від одного до чотирьох місяців – це важлива перевага для реалізації комерційних проектів.
  • Каркасна технологія підходить для різних кліматичних та геологічних зон;
  • Будинки не просідають, тому після зведення можна відразу приступати до внутрішніх робіт та заселення.
  • Технологія не потребує використання важкого монтажного обладнання, мінімізує трудовитрати. Панельні модулі легко переносяться і встановлюються двома-трьома робітниками (вага 1м2 панелі товщиною 160 мм становить 18-20 кг).
  • Сховані у стіні внутрішні комунікації.
  • Ідеальні поверхні підлоги, стін та потолів9.
  • Можливість легкої зміни існуючих інженерних мереж безпосередньо в процесі будівництва або експлуатації.
  • Технологія каркасного будівництва дозволяє без значних фінансових вкладень надати котеджу будь-яку архітектурну форму, реалізувати найсміливіші ідеї архітектора та дизайнера.
  • Можливість швидкого та дешевого демонтажу та встановлення на новому місці.

Але пам'ятайте, щоб отримати якісний каркасний будинок необхідно до дрібниць дотримуватися технології, тому його відомості бажано довірити професійним фірмам з достатнім досвідом таких робіт.

Коментар

1. Не може стати архітектурною родзинкою, а вже давно ним став просто у нас незважаючи на весь скептицизм і присутність стереотипів це ще сприймається як ноу-хау з певною часткою недовіри, хоча технологія пройшла випробування протягом століть в інших країнах кліматичні зони яких набагато суворіші за наші! /p>

2. Не пере а вже давно перейшли за кордоном індивідуальні будинки з цегли вже давно ніхто не будує технологія дерев'яно-каркасного домобудівництва там домінує!

3. Це досягається за рахунок того, що проект каркасу побудований у спеціалізованій програмі, в якій враховуються всі можливі вітрові, статичні, фізичні, сейсмічні навантаження як на кожен вузол каркасу окремо так і на конструкцію в цілому!

4. Бажано не за теплопровідністю, а за рахунок низької теплопровідності!

5. В Україні ціни на квадратний метр дерев'яно-каркасного будинку, якщо його виконувати під ключ (хоча поняття під ключ досить широке і кожен його розуміє за своїм) якщо взяти середній варіант, то ціна приблизно від 3200-4500грн \ м2

6. Варто зазначити, що основним фактором руйнування структури деревини є вологість навіть якщо забезпечити повну непроникність вологи в каркас будинку, але деревина не пройшла необхідної усушки, можуть мати місце дуже важкі наслідки, згідно з ДБН-ами України вологість деревини не повинна перевищувати 18%. Будинки БІК СКОЛ проходять заводське усушування до 15% вологості.

7. Саму технологію слід детальніше розрити. каркас являє собою дерев'яний брус 140мм * 40мм розташованих з кроком 40см-50см.З зовні на каркас кріпиться плита OSB (основу якої складають дерев'яні тріски різноспрямовані і розташовані в кожній з площин в різних напрямках) із зовнішнього боку до плити OSB прикріплюється ветробарерна яку наноситься металева сітка та поверху вже кінцеве облицювання. З середини каркас заповнюється утеплювачем мінватою завтовшки 15см. По утеплювачі наноситься поробарерна плівка, і вже тоді гіпсокартон чи іншого оздоблення!

8. Це також дозволяє зберегти рельєф та флору ділянки.

9. Це досягається за рахунок того, що брус є каліброваним і виготовленим у заводських умовах!

© 2008-2020 Будівництво, продаж, доставка блок контейнерів, побутівок, вагончиків, дачних будиночків у Києві та по Україні

Адреса: Київська область, м. Київ, вул. Іллінська, 12

При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання є обов'язковим.

Підтримка сайту